0 216 687 03 37
Sosyal Medya Hesaplarımız

Veri Merkezi Çözümleri

3 kez görüntülendi

Veri Merkezi

Veri merkezleri; şirket içinde kullanılan portallar, internet siteleri, evrak yönetim sistemlerini, bilgi işlem uygulamalarını, e-posta hizmetlerini ve veri tabanlarının barındırıldığı ve korunduğu sistemlerdir.

Network ağı ve veri merkezi bir şirketin temelini oluşturmaktadır. Veri merkezinde çıkan bir problemden bütün birimler etkilenebilmektedir. Bu kadar önemli bir risk göz ardı edilemeyeceğinden veri merkezi yönetimine de önem kaçınılmazdır. Sistemlere güç sağlayan kaynakların kesintisiz ve güvenilir olması gerekmektedir.

Firmamız, şirketlerin veri merkezleri için ihtiyaç duyduğu güvenliği ve kaliteyi sunmaktadır. Şirketlerin veri merkezlerinin önemini daha iyi kavrayabilmesine yardımcı olmaktayız. Veri merkezine geniş bir açıyla bakmak şirketin veri güvenliği işlem verimliliği ve etkinliği ve risklerin en aza indirgenebilmesini sağlamaktadır.

DATACENTER KURULUMU

Firmamızın sunduğu DATACENTER kurulum hizmeti sayesinde sanal ya da fiziki sunucu ihtiyaçlarınızı karşılanmakta olup gerekli altyapı ve internet erişimi de sunulmaktadır. Bu hizmet süresi boyunca oluşabilecek risk ve donanımsal sorunların çözümü de firmamız tarafından Size sunulan hizmet süresi boyunca fiziki tüm donanımsal risk ve sorunların çözümü firmamız tarafından giderilecektir.

Bunların yanında yine kesintisiz güç ve internet erişimi, yangın sistemleri ve fiziki güvenlik sistemleri de sağlanmaktadır.

Cat6 ve Cat7 kablolama tesisatı, Firewall ve hassas klima sistemleri de müşterilerimize sunduğumuz özel hizmetlerdendir.

Mobil veri merkezi

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte iş dünyası, mobil bir bilgi teknoloji altyapısına ihtiyaç duymaktadır. Mobil veri merkezleri tüm dünyada yaygın hale gelmektedir.

Firmamız, müşterileri için mobil veri merkezi hizmeti de sunmaktadır.

Bunların yanında MCDATA tarafından sunulan diğer veri merkezi hizmetleri şunlardır:

Veri Merkezi Tasarım Danışmanlığı Hizmetleri

  • Fiziksel Altyapı Planlama ve Tasarımı
  • Veri Merkezi Güç Altyapısı Planlama ve Tasarımı
  • Veri Merkezi İklimlendirme Altyapısı Planlama ve Tasarımı
  • Veri Merkezi Proje Yönetimi
  • İletişim Altyapısı Planlama ve Tasarımı
  • Güvenlik ve İzleme Sistemleri Tasarımı

Veri Merkezi Analiz, Optimizasyon ve Danışmanlık Hizmetleri

  • UPS ve Klima Güç Tüketimleri Analizi
  • Klima soğutma kapasitelerini ve IT Yük Analizi
  • Kabinet ve Kablolama Dizayn Analizi
  • Sistem Odaları İzleme ve Güvenlik Analizi