0 216 687 03 37
Sosyal Medya Hesaplarımız

Çevre Güvenlik Çözümleri

3 kez görüntülendi

Çevre Güvenlik Çözümleri

Çevre güvenlik sistemleri,  mevcut alanın sınırlarının aşılmaya çalışılması halinde, uyarı odaklı bilgiyi kontrol merkezine ulaştıran sistemlerdir. Bu sistemler, sizin belirlediğiniz alanların güvenliğini sağlar.

Mc Data’nın sağladığı güvenlik çözümleri ile alanda bulunan çevre çitine toprak altı ya da toprak üstüne yerleştirilen algılayıcılarla, güvenliği üst seviyeye çıkararak, herhangi bir güvenlik ihlal girişimi engellemektedir. Gelişmiş alarm sistemleri, gerekli olan bilgiyi merkeze aktarır ve merkez tüm bu bilgiyi güvenlik görevlilerine anında iletir.  CCTV ve diğer sistemlerle entegre edilebilirliği sayesinde, kullanıcılar için kesin çözüm üretebilmektedir. Görülmesini istediğiniz ya da istemediğiniz seçeneklerle,  hassas ya da zayıf alarm sistemlerine sahip uygulamaları bulabilirsiniz.

Elektrikli Çitler

Caydırıcı özelliği yüksek olan bir uygulamadır. Fens üzerine uygulanır ve anlık yüksek voltaj yüklüdür.  Ayrıca, maruz kalmadan algılama özelliği de vardır.  Çit üzerine uygulanır ve dokunulduğunda ani bir elektrik verir. Sistem üzerinde sürekli enerji bulunmadığından, maruz kalan kişi çarpılma etkisini değil, çarpma etkisini hisseder.  Sistemin insan sağlığına zararı yoktur. Uzaktan kumanda ile açılıp kapatılabilir. Sistemi enerji yüklemek ya da sadece algı seviyesinde bırakmak mümkündür. ,

Fens Üzeri Algılama

Duvar ya da tel çit üzerine uygulanabilen bu sistemin enerjiye ya da elektronik karta ihtiyacı yoktur. Sistem, Fens üzerine döşenen fiber optik kablolardan geçerek alarm oluşturur. Sistem uygulaması rahattır ve kullanımı kolaydır.

Aktif Bariyerler

Bu uygulama duvar ya da çit üzerine birbirini gören bariyerlerle oluşturulur.  Alarm sistemli çalışır. Gözle görülmeyen IR ışınlarıyla iletişim kurulur. Bu iletişim araya yabancı bir kişi veya nesnenin girmesi ile kesilir ve alarmı devreye sokar. Bu sistem, diğer sistemlere göre zayıftır. Çünkü hava şartlarından, çevresel etkenlerden ve hayvanlardan etkilenebildiği için yanlış alarm oranı diğer sistemlere göre yüksektir.

Pasif Manyetik Algılayıcılar

Bu sistem toprak altına döşenerek uygulanır. Toprak altına döşenen kablolar, vasıtasıyla algılarlar. Alandaki anormal hareketleri algılar. Algılama hassasiyeti yüksek olmasına karşın, yanlış alarm oranı düşüktür. Pasif çalışır. Bu nedenle manyetik alan oluşturmaz. Sistem toprak altında olduğundan, görünmez. Bu sayede dikkat çekmez.