0 216 687 03 37
Sosyal Medya Hesaplarımız

OTVT Çözümleri

4 kez görüntülendi

OTVT Çözümleri

Günümüzde firma olarak rekabetin içinde kalmak için teknolojileri yakından takip ederek en kısa vakitte en yüksek miktarda ürün üretimi, kontrolü,dağıtımı ve bu ürünleri mümkün olduğunca kayıt altında tutabilmelidir. Bu ürünlerin kayıt altında olması ve kontrollü şekilde istenilen yerlere dağıtımı için geliştirilmiş bir teknoloji mevcut. Otomatik Tanımlama/Veri Toplama olarak adlandırılan sistemde insana ihtiyaç olmadan ürünlerin sistemden bulunması, sisteme kaydının yapılması gibi durumları sağlayan sistemlere verilen bir isimdir. Bu sistemlere örnek olarak barkod okuyucular, smartcard,manyetik kartlar verilebilir.

Neden Otomatik Tanımlama/Veri Toplama?

Üretim miktarları her geçen gün daha da artmakta olan işletmelerin artmakta olan taleplerden ötürü, artan siparişlerin ve üretimlerin takibinde önemli sorunlar yaşamaktadır. Özellikle üretim sırasında üretim bantları takibi, üretimde malzemelerin kullanım oranları, ürünlerden ne kadar kaldığına dair verileri, bilgileri rahatça alabilmek için ve üretim yapan yerlerin uyması gereken ISO 9000 standartlarında üretim olup olmadığını incelemek için fazla miktarlarda üretim yapan yerler bu teknolojiye başvurarak büyük bir yükün altından kalkmaktadır. Bu sistem en çok endüstri mühendisleri için kolaylık sağlamıştır. Çünkü üretim izleme,ambar izleme, kalite uygulaması, personel kontrol sistemi,sevkiyat kontrolü gibi durumların nerdeyse hepsinde görevli kişiler endüstri mühendisleridir ve onların daha kısa sürelerde daha verimli sonuçlar elde etmelerini sağlamıştır.

OT/VT Çözümleri Nelerdir?

En çok bilinen donanım çözümlerinden birisi barkod okuyuculardır. Bunun yanında el terminalleri,sabit ve forklift terminalleri, mobil yazıcılar, tabletler ve endüstriyel yazıcıları söyleyebiliriz.En çok kullanılan donanımlardan birisi olarak el terminallerinden bahsedecek olursak temel amacı bilgi transferidir.Kare barkodlarla veya manuel olarak girilen bilgilerle transferler sağlanmaktadır.Bu terminaller kullanım yerlerine göre teknik olarak bazı değişikliklere uğrasa da genel olarak hepsi aynı amaçlarda kullanılmaktadır. El terminalleri online ve offline olarak kullanılabilmektedir. Bir diğer en çok kullanılan donanım ise forklift terminalleridir. El terminallerine göre avantajı ise boyutundan dolayı el terminali gibi düşürüp kırma, kaybetme veya şarj sıkıntısı gibi durumlar olmaz çünkü araçlara monte edilebilen bir donanım ve oldukça kullanışlıdır.

Piyasada bu donanımlar ve bunun gibi daha onlarca ot/vt çözümü sağlayan donanımlar mevcut ve bunların hepsini bilmek, hepsini takip etmek maalesef mümkün değil. Bunun için çözüm olarak bu konuda uzman olan, danışabileceğiniz siteler mevcut. Bu tarz hizmetleri MCDATA sitesinden rahatlıkla ve oldukça hızlı şekilde sağlayabilirsiniz.